Chceš nějakou audioknihu? Tady na Audiolibrixu najdeš můj slevový kód 20% na první nákup.

Liz Nugent, V úkrytu


Lydia Fitzsimonsová má dokonalý život v krásném velkém domě se svým manželem Andrewem a synem Laurencem. A ani vražda Annie Doylové jí tento její svět nesmí narušit, i když je třeba zajít do extrémů.

„Můj manžel Annie Doylovou zabít nechtěl, ale ta prolhaná tulačka si to zasloužila....” 

Výborný psychologický thriller. Jedině tak se V úkrytu dá specifikovat. Pro milovníky všelijakých thrillerů a psychologicky zaměřených příběhů, jako jsem já, je tahle kniha vážně lahůdka. Moc jsem se na ni těšila už po přečtení anotace. Hned vám sice prozradí svým způsobem oběť i vraha, ale věřte, že to není zdaleka všechno a pořád se máte na co těšit. Ani v nejmenším bych od knihy nečekala to, co z toho nakonec vylezlo. 

Je to mrazivý příběh o neskutečné síle mateřské lásky, která nezná hranic a je schopna udělat cokoliv. A když říkám cokoliv, tak myslím úplně cokoliv. Ať je to vyšinuté jak chce.

Anotace: Lydia Fitzsimonsová žije v dokonalém domě se svým milujícím manželem a synem. K úplnému životu touží po jediné věci. A je přesvědčená, že jí to manžel sežene. To poslední, co čeká, je smrt zaviněná její chorobnou touhou. Nicméně ani mrtvé tělo Lydii nezastaví. Akorát ji to ještě více popožene – ať to stojí cokoliv.

Roku 1980 Lydia se svým manželem v afektu zabijí mladou narkomanku, kterou následně pohřbí na své zahradě a snaží se na vše zapomenout. Pro Lydii je to hračka, zatímco její manžel celou situaci neunese. Laurence není hloupý a poměrně brzy si dá vše dohromady. Od té doby sledujeme příběh z pohledů tří různých postav a různých úhlů. Lydie, Laurence a Karen, která je sestrou zavražděné. A to stojí za to!

Kniha je rozdělená na tři části - jedna právě z roku 1980, další z roku 1985 a poslední z roku 2016. To se mi moc líbilo, protože to celkový příběh ukazuje také z dlouhodobého hlediska. Koho by nezajímalo, jak postavy, které se motaly kolem vraždy, žijí i několik let poté? 

Autorka má velice uvolněný styl vyprávění, který hezky plyne. Přečtete třeba 50 stránek jedním dechem a ani nevíte jak, prostě se nemůžete odtrhnout. Příběh je psán nenásilným způsobem, ale stejně nemáte šanci se nudit u nějakých hluchých míst.  

Poslední dobou se knihy tohoto žánru rodí jak houby po dešti, ale Liz Nugent tady nastavila knihou V úkrytu laťku opravdu vysoko. Naposledy mě takto šokovala výborná Zmizelá od autorky Gyllian Flynn a jsem si jistá, že V úkrytu je zase na dlouhou dobu poslední.
Autor: Liz Nugent
Název: V úkrytu
Originální název: Lying in Wait
Žánr: thriller
Nakladatelství: Omega
Překlad: Michaela Dvořáková
Rok vydání: 2018 (1. vydání)
Počet stran: 384
Mé hodnocení: 4/5


Kniha mi byla k recenzi zaslána nakladatelstvím Omega, děkuji.

5 komentářů:

 1. Skvělá recenze! :-) Kniha mě hrozně zaujala, mám thrillery moc ráda a přemýšlím, že si ji koupím. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) Jsem ráda, že tě zaujala. Dej klidně pak vědět, jak se líbila. :)

   Vymazat
 2. Kniha ma zaujala. Ak na ňu natrafím v knižnici, určite po nej siahnem.

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za tvůj komentář, určitě si ho přečtu a ráda i odpovím. :)