Brno a Lord of the Dance

Zdravím!
Konečně se s vámi jdu podělit o zážitky z Brna. Strávila jsem tam úterý a část středy. Jak už jsem tu psala o Vánocích, s bráchou jsme mamce jako dárek pořídili vstupenku na taneční představení Lord of the Dance: Dangerous Games vytvořené tanečníkem a choreografem Michaelem Flatley. Možná někteří můžete znát třeba i River Dance nebo Feet of Flames od stejného choreografa. Všechna tato vystoupení jsou založena na tradičním irském folklóru obohaceném o rychlejší popové melodie, moderní tanec a step. Je to nádherná podívaná, miluju hlavně ty zvuky stepu. ^^ Víte, že dokonce sám Flatley má několik rekordů zapsaných v Guinessově knize? Zvládl v roce 1998 35 úderů za sekundu!!! Taky má třeba nohy pojištěné na nejvyšší částku - 40 milion dolarů. No, ani se mu nedivím! :))
Moc lidí z mého okolí třeba Michaela Flatleyho a jeho vystoupení vůbec nezná, i když možná pokud by viděli video, svitne jim. Kažodpádně moje mamka tímto žije a miluje to, byl její velký sen vidět tuto skupinu na živo. No a tak jsme jí ho splnili a navíc jsem si koupila vstupenku i já, protože v naší rodině jsem druhý nadšenec hned po ní. Nežeru to sice tak, jako ona, ale tento styl tance a hudby se mi opravdu velice líbí. 

Byla to skvělá show!! Trvala dvě hodiny a uteklo to jako voda. Vydržela bych se na to koukat klidně i celý den v kuse! Je úžasné, jak i samotný tanec umí vyprávět příběh. Tohle představení opravdu mělo děj, bylo to svižné a krásně to plynulo. Moc se mi líbila i projekce, kterou měli tanečníci za sebou jako pozadí, moc hezky do přáběh dokreslovalo a člověk si fakt připadal jak v nějaké fantasy zemi. :) Pokud vás baví se koukat na tanec a budete mít někdy možnost představení Flatleyho vidět, určitě jděte! :) A pokud tu možnost mít nebudete, na youtube je plno videí s těmito představeními. Dokonce tam najdete prý i celé Dangerous games, takže můžete sdílet nadšení se mnou alespoň přes obrazovky. No a nebo se aspoň mrkněte na fotky. :)
Ještě před přestavevím, které bylo v DRFG areně až večer, jsme měli s mamkou celý den volný, protože jsme přijeli už ráno. Vydali jsme se teda na procházkou Brnem, vzala jsem mamku i do 5D kina, ale pak jsme hlavně trávili čas v botanické zahradě a kočičí kavárně. 

Botanická zahrada byla krásná, hlavně mamka tam byla jak v ráji, jen chodila a říkala "tohle mám, tohle mám, jéé tohle nemám, ale mohla bych mít" a už už zkoumala, co dalšího si pořídí na svoji zahrádku. :D Koukli jsme i do skleníků, které taky stojí za to.


No a kočičí kavárna Pelíšek byla tak nějak nutnost. :) Byla jsem tam tentokrát po druhé a hned jsme narazili na krásně lenivého a mazlivého kocourka Jogurta. :)) Rozvaloval se mezi náma na gauči, chtěl se pořád nechat drbat, pak usnul přímo na mě, no prostě zlatíčko. :D Obsluha nám donesla i sklenici s granulkama pro kočky jako pamlsky, takže sem tam něco dostal. Pak se probudil a šel loudit po celé kavárně, kde mu ještě co dají. :D Později se probraly i další kočičky a kavárna hezky ožila. Už se strašně těším, až bude kočičí kavárna i v Kroměžíži, protože pro milovníka koček, jako jsem já, je takové místo na kafe nejlepší. ^^

Po zevlování v kavárně už jsme si akorát přejeli na ubytko, odpočinuli si, povečeřeli a vyrazili na Lordy. Druhý den ráno chtěla mamka ještě mrknout do IKEI, tak jsme tak utratili jmění (:D) a pomalu se chystaly domů. 

Byly to skvělé dva dny, ještě teď vstřebávám zážitky a nemůžu se přestat usmívat, protože jsme si s mamkou strašně tyhle dva dny užily a navíc jsme jí s bráchou splnili další sen, což je důležité!! Protože ať si chcete plnit sny vy sami nebo vám v tom pomáhají vaši blízcí, vždycky je důležité to dělat, protože to člověka hned strašně nabije!!! :)

Jaký sen jste si naposledy splnili vy? :)

8 komentářů:

 1. ta botanická ma zaujala najviac :D aj to vystupenie by bolo super
  pracujem na svojom sne a posuvam sa dalej to je pre mna podstatne ♥

  http://teenmumy.blogspot.sk/

  OdpovědětSmazat
 2. Flatleyho ti závidím. Jen tedy moc se mi nelíbí kostýmy, v 90.letech měli krásné stylové a hlavně ne moc vyzívavé šaty. Ale i tak bycch tu show moc ráda viděla :)

  OdpovědětSmazat
 3. Moc pěkné fotky a článek :) Musel to být parádní výlet a zážitek :) Škoda, že u nás také není kočičí kavrna, hned bych byla nadšený návštěvník :)

  OdpovědětSmazat
 4. Zrovna včera jsem na Lord of the Dance byla v Pardubicích. Viděla jsem i jejich předchozí choreografie a musím říct, že z téhle jsem byla strašně zklamaná :(. Všechno to bylo tak umělé, kostýmy s prominutím jak kurví kroje a samá odbarvená blondýna. Miluju jejich předchozí show a asi budu muset tenhle zážitek nějak vytěsnit, protože to fakt vůbec nebylo to, na co jsem u nich byla zvyklá :D Každopádně jsem i tak ráda, že jsem tam byla, protože oni jsou moje velká srdcovka <3

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chápu. No, my byli poprvé, takže můžeme porovnávat akorát tak s DVDčkama. Ale na druhou stranu - ohledně těch krojů. Ono to asi nemá být tak úplně tradiční, má to právě spojovat tradici s moderní dobou a to podle mě zvládají skvěle. Člověk to musí brát jako něco nového, no. :)

   Smazat
 5. Na Lord of Dance jsem viděla všude plakáty, ale nejsem takový typ, že by mě to bavilo :D Ale pro vás to musela být fakt krásná pokoukaná. Botanickou i Pelíšek znám, fakt nádherná místa! Dobře jste si vybraly :)

  OdpovědětSmazat
 6. Tak to musela býr skvělá show, už jen podle fotek, tanec miluju :) Já se přiznám, taky patřím do té skupiny, která taneční a tu show neznala. Ta botanická by se hodně líbila tatkovi, je taky do těcht věcí blázen. Kočičí kavárnu bych zase brala já, kočiček není nikdy dost :) Já jsem si splnila, no nevím jestli sen, ale spíš přání a zapsala jsem se do kurzu tancování a baví mě to.

  OdpovědětSmazat
 7. Vždycky jsem se chtěla jít na tu show podívat, ale nebyl čas nebo peníze. Určitě tam ale někdy zajdu, protože si mě úplně nalákala!

  OdpovědětSmazat