Chceš nějakou audioknihu? Tady na Audiolibrixu najdeš můj slevový kód 20% na první nákup.

Nicolas Vanier, Bella a SebastianSebastian je malý kluk, který prakticky nemá žádné kamarády. Straní se ho kvůli jeho původu. Dny tráví touláním se po horách a pomáháním v ovčíně svému nevlastnímu dědečkovi. Občas také vypomůže své nevlastní sestře Angelině, která pracuje v pekařství a s příchodem Němců se musí pořádně otáčet, aby stíhala takové dodávky, jaké požadují.

Na horách mají ale ještě jeden problém – Bestii. Je to velký pes, který všem ovčákům rdousí ovce a oni jí proto nemůžou přijít na jméno a snaží se ji dostat. A pak na ni jednou narazí sám Sebastian. A velice rychle pochopí, že ona není ta, za kterou ji všichni mají. Tak můžeme sledovat vznik nádherného přátelství mezi Sebastienem a Bellou, jak fenku pojmenuje, které nás pak provází celou knihou

První se mi knížka četla docela těžce. Ne, že by byla nezajímavá. Naopak, kniha má několik dějových linií a pořád se tam něco děje. Prostě mi to v prvních několika stránkách nějak drhlo. Ale pak mě kniha naprosto vtáhla do děje a dočetla jsem ji během jediného nedělního odpoledne. Je to úžasný příběh nejen o přátelství, ale také o dění v horách ve válečném období, kdy se lidé z hor snažili pomáhat uprchlíkům, většinou židům, a převést je do Švýcarska.

Nejraději bych tu vychrlila všechno, co se v knize děje, protože je toho opravdu hodně, ale to byste ji pak nemuseli číst, že jo. :) Jen chci říct, že jsem si Bellu a Sebastiana totálně zamilovala! Jsou to úžasné postavy a je to skvělá kniha, která určitě stojí za přečtení! Je tedy psaná podle filmu, ale to tady vůbec nevadí. Jinak teda toto je asi jedna z mála knih, u které se nerozhodnu, zda je lepší, než film. Oboje má něco do sebe a stavím to na stejnou úroveň. Pokud si budete chtít čtení dokreslit i přímo pohledem na nádhernou krajinu hor a naprosto rozkošnou Bellu i ostatní postavy, určitě nevynechejte i film. A navíc - i když kniha je jen jedna, film má i druhé pokračování, u kterého se mi příběh líbil snad ještě víc, protože hlouběji probírá Sebastianův původ.
Autor: Nicolas Vanier (Senegal, Francie, Kanada)
Název: Bella a Sebastián
Originální název: Belle et Sébastien
Žánr: dobrodružné, pro děti a mládež
Nakladatelství: Albatros media
Překlad: Kristýna Brunclíková
Rok vydání: 2014 (1. vydání)
Počet stran: 282
Mé hodnocení: 5/5

- Kniha je napsána podle scénáře od Juliette Salesové, Fabiena Suareze a Nicolase Vaniera ke stejnojmennému filmu. A to na motivy seriálu Bella a Sebastián, který byl natočen a napsán Cécile Aubryovou.

Knihu jsem si zakoupila sama.

9 komentářů:

 1. Ani jsem nevěděla, že vyšla nějaká nová kniha. Ale já jsem staromilec, mám doma rozpadající se stará vydání dvou knih Bella a Sebastian, které mi čítávala babička, když jsem byla ještě prcek :) Třeba jednou najdu motivaci pro přečtení i této knihy, ale osobně nějak "remake" a pokračování nemusím, jsem k konzervativní a rezervovaná, no :D

  Mafalda

  OdpovědětVymazat
 2. Na film už se nějakou dobu chystám kouknout, ale pořád jsem se k tomu nedostala. Tak doufám, že si v nejbližší době udělám čas :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ja to nemuzu cist ani videt. Pribehy kde je pes me naprosto vzdycky rozbrecej. At je to vesely nebo smutny jak je tam pes tak brecim :D Psi jsou moje srdcovka <3

  OdpovědětVymazat
 4. O Belle a Sebastianovi už jsem párkrát slyšela, možná si to taky přečtu :)

  www.ftcfblog.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Tak túto knihu nepoznám, ale vyzerá fajn :) xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovědětVymazat
 6. Je to moc krásná kniha, miluju příběhy se zvířaty, i když jsem citlivka a vždycky strašně řvu :D

  SmileThess

  OdpovědětVymazat
 7. Už jsem o té knížce toho hodně slyšela, avšak osobně jsem ji ještě nečetla, ale určitě to někdy napravím :)
  Maris Novotná

  OdpovědětVymazat
 8. Dnes ráno jsem viděla starší vydání v Knihbudce na Kvítkové. Váhala jsem, ale nakonec jsem ho nechala tam :)...

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za tvůj komentář, určitě si ho přečtu a ráda i odpovím. :)