Chceš nějakou audioknihu? Tady na Audiolibrixu najdeš můj slevový kód 20% na první nákup.

Dej si pohov! A začni žít, Fabrice MidalVšichni se snažíme nestresovat a být v co nejvíc v klidu. Ale většina lidí se snaží tak urputně, že je účinek akorát opačný a stresují se ještě více. Fabrice Midal ve své knize Dej si pohov! A začni žít vysvětluje a radí, jak se zbavit tlaku, který si klademe jak sami sobě, tak i těch od společnosti. Jak fungovat, ale i přesto prostě žít.

Fabrice je přední francouzský učitel meditace. Snaží se lidem ukázat francouzské umění, jak mít život více na háku. V této knize projdeme patnácti kapitolami, ve kterých se autor snaží čtenáře provést radikální změnou pohledu na sama sebe. Každá kapitola se věnuje určitému tématu a začíná nějakým zajímavým a hlubokým citátem. 

Rady od Fabrice mi přišly užitečné a musela jsem mu v mnohých věcech dát za pravdu. Docela bych ale vždy za každou kapitolou (a nebo alespoň jednou celkově za celou knihou) uvítala nějaké bodové shrnutí, které by udělalo knihu přehlednější . Myslím, že člověk by si tak rady lépe zapamatoval a jednodušeji je tak mohl aplikovat. 

Nevím čím to je, ale bohužel mi moc nesedl autorův styl psaní. I když má kniha pouze 144 stran, trvalo mi docela dlouho ji přelouskat a rozhodně to nebyl ten typ knihy, kdy hltáte každé slovo a se zaujetím potřebujete číst dál a dál. Sem tam jsem se trochu nudila a knihu odložila. Určitě má čtenářům co předat a našla jsem v ní spoustu fajn věcí a rad, ale kdyby byla napsána poutavěji, bylo by to daleko lepší.

Pokud máte rádi knihy osobního rozvoje a hledáte nějaké tipy, jak se hodit do klidu, Dej si pohov! je přesně pro vás. Možná vám sice taky bude trošku trvat se knihou prokousat, ale i skrz tento nedostatek si myslím, že to stojí za to. V knihách osobního rozvoje je to sice takový lepší průměr, ale rozhodně to není žádný brak.


Autor: Dej si pohov! A začni žít
Název: Fabrice Midal
Originální název: Foutez-vous la paix ! et commencez à vivre
Žánr: osobní rozvoj
Nakladatelství: Metafora
Překlad: Hana Sichingerová
Rok vydání: 2019
Počet stran: 144
Mé hodnocení: 3/5


Kniha mi byla k recenzi zaslána nakladatelstvím Metafora, děkuji.

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji moc za tvůj komentář, určitě si ho přečtu a ráda i odpovím. :)