Chceš nějakou audioknihu? Tady na Audiolibrixu najdeš můj slevový kód 20% na první nákup.

Soutěž o dvě knihy Vařila jsem pro Picassa

Nedávno to bylo rok, co jsem začala psát knižní recenze, a tak jsem si řekla, že je taky na čase nějaké knihy rozdat vám. :) Připravila jsem pro vás tedy soutěž o dva výtisky knihy Vařila jsem pro Picassa od autorky Camille Aubray, takže 416 stránek tohohle románu, který u nás právě vyšel, potěší hned dva z vás. :) 

SOUTĚŽ JE PRO VŠECHNY Z ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLIKY,
kteří mají mail, Facebook a Instagram.


Román o umění, lásce a jídle v čarovné Provenci

Provence, jaro 1936: v přímořském městečku Juan-les-Pins panuje mimosezonní klid. Sedmnáctiletá Ondine, matčina pravá ruka, pracuje ve vyhlášené rodinné restauraci Café Paradis. Příjemným vytržením je pro ni nový zákazník z Paříže, slavný Pablo Picasso, vystupující pod falešným jménem. Ondine mu v pronajaté vile připravuje obědy.
Picasso se ocitá na životní křižovatce a tajný pobyt u moře v Provenci mu může jenom prospět. Ondine začíná díky němu objevovat své schopnosti, talent i touhy. Setkání s Picassem ovlivní její život na dlouho dopředu, přestože každý z nich jde dál svou cestou.

New York, současnost: úspěšná hollywoodská maskérka Céline přijíždí na Vánoce domů a dozvídá se od matky, že její babička Ondine kdysi vařila pro Picassa. Pod vlivem náznaků o tajemné rodinné historii se vydává na jih Francie. V omamné atmosféře Azurového pobřeží a za pomoci několika excentrických přátel z kurzu vaření se Céline konečně může otevřít budoucnosti. Objevuje pravdu nejen o sobě a své rodině, ale také odvahu důvěřovat vlastní intuici.

Vařila jsem pro Picassa je čtivý román plný barev a překvapivých dějových zvratů, který vypráví o umění, provensálské kuchyni, rodinných vztazích a síle tvůrčího přístupu k životu. Podmanivý příběh, inspirovaný jediným málo známým obdobím Picassova života, proplétá fiktivní postavy s historickými v kulisách kouzelné jižní Francie.
(zdroj: Metafora.cz)Pokud se chcete do soutěže zapojit, stačí splnit následující body a napsat je do komentáře pod tento článek. Pak stačí jen počkat do 25. března, kdy vyberu dva výherce. :) Jména výherců budou uveřejněna v tomto článku a samozřejmě se jim ozvu na email a poprosím je o jejich adresu k zaslání výhry.

 • Sleduj Facebook stránku blogu a můj Instagram a napiš, pod jakým jménem sleduješ. Na obojím se vždy dozvíš o nových recenzích na blogu. Na Instagramu uvidíš navíc i další knižní tipy, na knihy, které čtu a nejen to. :) 
 • Napiš mi, která kniha tě v poslední době nejvíc zaujala, nejvíc se ti líbila a proč. (Tady sbírám knížní tipy zase já, tak mi prosím napiš krátkou mini recenzi. :))
 • Dej mi svůj email, abych tě v případě výhry mohla kontaktovat.

Výherce budu vybírat podle nejzajímavějších odpovědí z druhého bodu.
Přeju hodně štěstí. :) Knihy do soutěže věnovalo nakladatelství Metafora, děkuju. :) 


_______________________VYHLÁŠENÍ VÝHERCŮ_______________________

Zdravím vás po třech týdnech od začátku soutěže. :) Konečně se dostáváme k tomu, kdo si soutěžní knihu Vařila jsem pro Picassa získá. Výherce jsem vybrala podle těch mini recenzí, které se mi zdály nejlépe napsané. A tady jsou výsledky. :) 

Výherci soutěže: 
Anie, life-in-words@seznam.cz
Kristýna Nedomlelová, kristynanedomlelova@seznam.cz

Gratuluju! Výhercům se ozvu na email. ;) Ostatní nezoufejte, knižní soutěž tu určitě nebyla naposled. ;) Nejradši bych ty knížky rozdala vám všem. :D Ale to bohužel nejde, proto plánuju další knižní soutěže a doufám, že se i na ty z vás, kteří teď nevyhráli, usměje štěstí. :) 

11 komentářů:

 1. 1. FB Eliska Vasutova
  @eliskavas
  2. Doporučila bych knihu Hora mezi námi. Je tam strhující děj, trocha lásky a dobrodružství. A konec je velmi překvapivý.
  E mail eliskavas@seznam.cz.

  OdpovědětVymazat
 2. Luciina zašívárna / lucylillianne

  Z poslední doby, četla jsem Gaiin štít, což je další díl Kronik železného druida. Pokud máš ráda fantasy příběhy, kde se vyskytuje i mytologie, rozhodně to zkus. Je tam spousta akce a neskutečně se nasměješ. Taky mě hodně baví sledovat generace jedné rodiny v Pánu hor. Scifárny typu Illuminae a Gemina. Zaujalo mě i Šest vran, které byly dost odpočinkové, protože mnoho věcí tam člověka nepřekvapí. Až na ten konec... A tak dále. Rozhodně se dá čerpat z mého účtu na DK :-D

  luculi@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 3. 1. Hanča Pospíšilová
  2. hannylough
  V poslední době jsem četla knihu Blackout - báječná kniha o blackoutu Evropy, hrozně napínavý děj, který se kdykoliv může stát.. Rozhodně stojí za přečtení, nemohla jsem kvůli ní ani spát. :D Teď aktuálně čtu Snídaně u Tiffanyho a zatím je to skvělé :)

  hanca.pos@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Insta macu.k, FB Markéta Králová, macu@seznam.cz
  Naposled jsem zhltla sérii Cizinka, viděla jsem i Seriál a oboje mě hodně "vtáhlo".

  OdpovědětVymazat
 5. 1. FB: Kristýna Nedomlelová, Instagram: rarasek.tynka, e-mail: kristynanedomlelova@seznam.cz
  2. Teď mě velmi dostal Večer tříkrálový od Williama Shakespeara, v LK vychází jeho 11 nejznámějších her a tohle je třetí kniha. Myslela jsem si, že mě komedie od Shakespeara neberou tolik jako tragédie, poté, co jsem si přečetla Zkrocení zlé ženy, ale tohle bylo vážně dobré. Bylo to napínavé, romantické i celkem zábavné a stránky rychle ubývaly. Moc bych si to přála vidět naživo, jako ostatní jeho díla. :)

  OdpovědětVymazat
 6. 1) Na fb tě sleduji pod přezdívkou Anie, na instagramu life.in.word
  2) V poslední době jsem přečetla knihu Blaze od Stephana Kinga (kterou napsal pod pseudonymem Richard Bachman) Měla jsi někdy chuť obejmout kriminálníka, únosce malého dítěte? Pokud myslíš, že to není možné, pak si určitě přečti tuto knihu! Hlavní hrdina Blaze je hloupý obr, který ti po prvních stránkách přiroste k srdci. Je to záporák, kterého si zamiluješ a i když budeš vědět, že bys neměla fandit, člověku, který unesl dítě, stejně to budeš podvědomě dělat. V knize jsem ocenila především dokonale, bezkonkurenčně vykreslenou postavu hlavního hrdiny. Blaze je popsaný tak neuvěřitelně, že budeš mít pocit, jako bys ho znala celý život. Chápeš jeho myšlenky, jeho činy, a kdybys mohla, otevřeš svoji náruč a přitiskneš ho na svou hruď s příslibem, že od teď už všechno bude jen dobré. Protože Blaze má velké srdce a potřebuje hodně lásky!!! Kniha je opravdu krásným příběhem napsaným takovým způsobem, že máš pocit, že autor sedí vedle tebe a vypráví. Moje pocity se ani slovy nedají vyjádřit. Prostě doporučuji!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Insta - hlava_v_knihach
  FB - Betty Pávková

  Kniha, kterou jsem si psolední dobou zamilovala je série Dvůr trnů a růží, smaotnou mě to překvapilo. Na fantasy jsem nikdy nebyla, ale tahle kniha má naprosto perfektní postavy a já si je zamilovala a to mě ke knize připoutalo - začala jsem si užívat i ten svět a vše kolem, nemůžu se dočkat posledního dílu! :-D

  alzbetapavkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj,
  Na Instagramu tě sleduji jako ftcf_blog.
  Na Facebooku sleduji jako FTCF.
  Můj email je ftcf009@gmail.com

  Doporučila bych ti knihu Zlodějka Knih. Ještě ji tedy nemám dočtenou (jsem na straně asi 350), ale zatím se mi moc líbí. Na to, že na knihy z historie moc nejsem se mi takhle neskutečně líbí. Je velmi dojemná a realistická. Všechno je tak snadno uvěřitelné. Za mě jedna z nejlepších knih, které jsem zatím četla.

  OdpovědětVymazat
 9. Na facebook tě sleduji jako Lucie Zakopalová a na instagramu jako flow_ly_a

  Doporučuji knihu Dám ti slunce. Je to silný příběh o dospívání dvojčat, která jsou každá úplně jiná, a musí si vyrovnat s mnoha problémi, ztrátou, neúspěchem, nebo svou orientací..zní to možná jako klasická YA kniha, ale není :)

  luciezakopalova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Dana Goliášová
  Šílené výčitky - Knížka je svižná, napínavá a nutí čtenáře k zamyšlení nad spoustou životních osudů. Jsou zde skvěle vypracovány charaktery a myšlenky jednotlivých postav. Knížka je velice uvěřitelná . Za mě skvělá.
  danago@seznam.cz

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za tvůj komentář, určitě si ho přečtu a ráda i odpovím. :)