Chceš nějakou audioknihu? Tady na Audiolibrixu najdeš můj slevový kód 20% na první nákup.

Anne Frank, Deník Anny Frankové - audioverzeKdo nečetl tuto knihu, přesto určitě alespoň trochu příběh Anny zná. Anna Marie Franková, dívka židovského původu, ale hlavně autorka slavného deníku. V roce 1933 se kvůli nástupu Hiltera se svojí rodinou přestěhovala z Německa do Amsterdamu. Od 12. 6. 1942 do 1. 8. 1944 byli nuceni se ukrývat v zadním traktu domu, ve kterém sídlila firma jejího otce, Otty Franka.

Anně v této době bylo 13-15 let, což je pro dívky i tak náročné období. Hledání sama sebe, napjaté vztahy s rodiči, první lásky. Když se ale k tomu přidá válečné období, v té době nechtěný židovský původ a ukrývání se v několika malých prostorech společně s dalšími lidmi (takže ponorka, jako malovaná), všechno se stáva ještě nesnesitelnějším.

Anna byla však podle jejího psaní zřejmě neskutečně vyspělá a chytrá mladá slečna, která věděla, co od života chce a měla spoustu svých přání a tužeb. O to víc vás příběh zasáhne.

Zápisky jsou psány jako dopisy imaginární kamarádce Kitty. Přečtete si o rodině Anny, o dalších skrývaných osobách a hlavně o samotné pisatelce deníku a jejich myšlenkách, náladách, zamilovanosti, plánech do budoucna, o každodenních příhodách, sporech, hádkách, usmiřování i vtipech.

Věra Slunéčková je v audioverzi knihy jako Anna výborná! Čte knihu opravdu skvěle a umí se do role Anny dokonale vžít. Mnohem víc jsem tak celý příběh prožívala a určitě jsem si z něj vzala ještě víc, než kdybych ho jen četla sama z klasické knihy.

Malinko mi vadily různé zvukové efekty a hudba, ale to už jsem prostě já. V audioknížkách bych se bez hudby nejraději úplně obešla a spíš mě to ruší, ale u Deníku Anny Frankové to nebylo až tak špatné. :)

Do knihy určitě jděte! A jestli se vám nechce a nebo jstej i už četli, jdetě do audioverze, která se opravdu moc povedla a jak už jsem psala, dá zase tomuto příběhu ještě něco víc. 


Autor: Anne Frank
Název: Deník Anne Frnakové
Originální název: Het Achterhuis / Anne Frank Tagebuch
Žánr: biografie
Nakladatelství: Alpress
Vydavatel audioverze: Radioservic
Překlad: Gustav Janouch
Rok vydání: 2017 (1956)
Počet stran: 288
Délka audioknihy: 2 hodin 23 minut
Interpret audioknihy: Věra Slunéčková
Mé hodnocení: 4/5

- Otec Anny se několikrát soudil, když byla kniha nařčena za padělek, resp. literární stylizaci - všechny soudy vždy vyhrál a prokázal, že jde skutečně o dílo jeho dcery.

Poslechněte si ukázku. :)
Kniha mi byla k recenzi zaslána v audio verzi e-shopem Audiolibrix, děkuji.

Můj profil na Databazeknih.cz

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
POKUD SI AUDIOKNIHU CHCETE KOUPIT NEBO SI K NÍ ZJISTIT
JINÉ INFORMACE, STAČÍ KLIKNOUT NA BANER. ;)

Deník Anne Frankové

2 komentáře:

  1. Ono je těžké recenzovat deník, když to ani není a nemělo být umělecké dílo. Je to určitě skvělé svědectví z té doby, je to autentické, ale nedá se mluvit o literárních prvcích jako děj, postavy nebo zápletka. I proto je asi lepší, že "recenzi" píšeš na audioverzi, kde se dá hodnotit to zpracování.
    Tohle téma je určitě dost silné i v knize a nevím, jestli bych se trápila tím, že bych to poslouchala, pro mě osobně by to asi bylo náročnější, u čtení si můžu nastavit tempo, jak mi vyhovuje.

    OdpovědětVymazat
  2. Knihu jsem četla a zaujala mě, audio knihy neposlouchám (prostě radši čtu), ale je dobře že je povedená :)

    SmileThess

    OdpovědětVymazat

Děkuji moc za tvůj komentář, určitě si ho přečtu a ráda i odpovím. :)