Chceš nějakou audioknihu? Tady na Audiolibrixu najdeš můj slevový kód 20% na první nákup.

Bydlíme!

Asi jste si všimli, že tu delší dobu nebyl žádný osobnější článek. Jak jsem psala uprostředu února, čekalo mě dvojí stěhování, takže jsem všeho měla až nad hlavu. Teď už je ale všechno hotové a já vám o tom konečně můžu napsat. :) A že si to psaní teda pořádně vynahradím!!

To první stěhování, pracovní, proběhlo docela v rychle. :) V nové kanceláři v centru už jsem poměrně zabydlená a pracuje se mi tam skvěle. Hlavně je opravdu všechno poměrně blízko, takže si klidně můžu cestou do práce dole v květinářství koupit tulipány a zrovna je mít během dalších 5 minut ve váze na pracovním stole, což je super, protože tyhle maličkosti mi hned prostředí pro práci vylepší o dalších tisíc procent! (I když dneska se mi sem nastěhovalo plno dalšího nepořádku, ale i to se nějak srovná. :D)

Před Velikonoci jsem dokonce od DOLLERáků dostala zajíce s živou květinou v květináči na zádech, což mě hrozně pobavilo, udělalo radost a vylepšilo den. Má někdo lepší šéfy, než já? :D

Taky mám kousek od kanclu knihobudku, což je malinko nebezpečné pro takového knihomola, kterým jsem, ale na druhou stranu dost příjemné. :)) Z knihobudky si můžete knihu buď půjčit, vzít a nebo vyměnit za jinou (případně pouze knihu donést a nechat ji tam ostatním) a přijde mi to jako skvělý způsob sdílení knih. Není to žádná novinka a už jsem na pár knihobudek narazila, ale konečně znám taky jednu, kterou mám při ruce. 


Stěhování do nového bytu už bylo složitější, ale nakonec si myslím, že jsme to taky zvládli docela dobře. Postupně jsme balili nějakou dobu dopředu a díky tomu jsme pak během dvou dnů v předminulém víkendu všechno jen nanosili a vybalili. Taky ale díky tomu, že nám pomohli naši s bráchou. Během stěhování mi mamka vzala všechno dobré ze staré zahrádky a přesadila do nové, což bych jinak vůbec nezvládla a neměla na to čas. Taťka s bráchou zas pomohli s nábytkem a tak jsme měli brzo hotovo a už nás čekalo jen zabydlování. :)

Zabydlujeme se už přes týden a myslím, že už jsem už docela rychle zvykla. :) Jsem člověk, kterému změny nedělají absolutně žádný problém. A navíc ono na větší a hezčí se v bydlení rozhodně vždycky zvyká líp. :) Místo 2+1 se starými okny v rodinném domku se třemi byty máme teď jen a jen pro sebe zrekonstruovaný dvoupatrový 3+1 Baťův půldomek s velkým sklepem, parkovacím místem a menší, ale prostornou zahradou.

"Pro své zaměstnance budoval Baťa tzv. Baťovy domky. Šlo na tu dobu o luxusní bydlení. Spolu s vysokými platy v továrně byly právě domky hlavní příčinou přílivu pracovních sil a expanze Zlína. V moderní zástavbě nechyběly ani školy pro budoucí zaměstnance, školky, a další služby. První domky byly postaveny již v roce 1912. Celkem jich bylo postaveno na 2 000." -zdroj

Oba s přítelem pocházíme z rodinných domů, a i když bychom určitě zvládli bydlet i v klasickém bytě, stejně jsme přednostně opět hledali cokoliv se zahradou a zaměřovali se na byty v rodinných domcích. Najednou ale jakoby se po nich slehla zem a nic takového se neobjevovalo. Ale tenhle, na nás snad čekal. Našla jsem ho úplně náhodou na webu, který nevyjížděl ve vyhledávačích a byl skoro neviditelný.

Přednostně jsme hledali spíš 2+1, který by byl rozlohou trochu větší, než bývalý byt, ale jakmile jsme narazili na tohle, viděli cenu (která mimochodem je skoro stejná, jak za rozlohou menší bytovku ve stejné lokalitě) a prošli si dům na prohlídce, bylo jasno. Vůbec se tím nechci chlubit, ale máme z toho prostě obrovskou radost. :)

Poslední měsíce ve starém bytě byly trochu o nervy, protože dům koupil před Vánoci nový majitel, kterého jsme viděli jednou a pak byl problém se mu vůbec kdy dovolat a dostat z něj podpis nové nájemní smlouvy (který jsem nakonec stejně nezískali a pana majitele jsme doposud neviděli, i když se nám během skoro 4 měsíců ozval pár maily nebo smskami, které ničemu nepomáhaly).

Ulička mezi baťovými domky, stěhování rostlinek, starý vyklizený byt a pohled z nového. :) 

Abychom tomu stěhování dodali třešničku, pořídili jsme si po nastěhování i pár nových věcí. Díky domu, že máme z třetího pokoje pracovnu (která je skvělá pro můj občasný home office nebo pro přítelovy seance s vysílačkou) se uvolnilo místo pro nový jídelní stůl a nebo třeba moji vysněnou knihovnu. Je sice malá, ale stejně ji miluju. :))

Taky jsme pořídili nový fíkus a všem ostatním rostlinkám nové květináče, protože už potřebovaly přesadit. (Ano prosím, já, které umřel kdysi i kaktus, najednou získávám oblibu v pokojovkách . :D)


A tak se zabydlujeme. :) Už jsem se stihla jednou i ztratit, protože mezi Baťovými domky jsou malé průchozí uličky a tím, jak vypadaj všechny tyhle domy dooost podobně si skoro nevšimnete, že jste o uličku níž, než máte být. :D Po týdnu bydlení už ale domů trefím, takže je všechno v rovnováze. :D

Pokud vás v blízké době čeká stěhování, vůbec se ho nebojte. Ono je to nakonec šílené jen v našich představách. Já se stěhovala akorát jako dítě, kdy mi to bylo jedno, pak od našich do Zlína, kdy jsem měla jeden kufr, polštář a peřinu a šla do sdíleného bytu a nakonec s dvěmi krabicemi navíc do bytu s přítelem. Proto pro mě tohle bylo první velké stěhování včetně všeho a děsilo mě to, protože mi najednou přišlo, že máme věcí snad pro 10 lidí. :D Nakonec nás ale oba s přítelem překvapilo, kolik se toho dá v poměrně krátkém čase zvládnout, a že to nakonec vlastně ani nebolelo (až na moje záda, kterými jsem si hnula hned první ráno stěhování, které se ale daly během týdne pak dohromady samy, takže v pohodě. :D)Teď nás po tom všem s přítelem čeká víkendový výlet do Kerska a Kutné Hory, který jsem nám zařídila jako takovou malou oslavu našeho 6. výročí, takže kromě knižních článků v brzké době čekejte taky nějaké tipy na cestování. ;)

Zatím se mějte krásně! :) 

15 komentářů:

 1. Já vůbec netušila, že Doller sídlí ve Zlíně..každopádně trocbu závidím, super šéf je poklad..jinak za chvíli budu možná pracovat kousek od tebe...:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, už jen tak trochu. :D Já jsem vlastně teď od dubna jediná část, která zůstává ve Zlíně (plus teda tiskárna, kde se DOLLER tiskne a naše externí účetní). Kluci se vrací zpátky do Prahy, protože to tam je přece jen pro to, co dělají, živější a já je jednou za čas přijedu otravovat tam a oni občas sem. :)

   Kdepak budeš pracovat? :)

   Vymazat
  2. Tak to máš úplně super 🖒

   Vymazat
 2. Já jsem ze ZLína prchla do Brna... :-) Baťovky jsou krásné a jestli jste našli tu pravou, tak paráda... Gratuluju k bydlení a hodně štěstí ve Zlíně... :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Můžu se prosím zeptat, kde ta knihobudka ve Zlíně je? Díky.

  OdpovědětVymazat
 4. Já už ti to psala na Instagramu. Jsem pražačka, ale tyhle domky mě už několik let fascinujou a někdy se do to čtvrti chci prostě podívat, a také si projít celý Zlín. Naprosto miluju Prahu, ale kdyby jednou nějaký přišel s tím, že se přestěhujeme z Prahy právě do tohodle domku, tak asi neváhám :-D :-D
  Užij si tohle krásné nové bydlení :-). Já se stěhovala už skoro před rokem z garsonky do 2+kk a vím, že dlouho už to zase zažít nechci! :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju. :)

   Ono to není jenom čtvrť, ale několik takových oblastí. :D :) baťovy domky jsou rozsety různě po Zlíně a několik jich je také v Otrokovicích. :) Určitě se někdy přijeď podívat, Zlín je moc pěkné zelené město. (Jen se nenech prosím odradit vlakovým a autobusovým nádražím, to je hnus fialovej, ale už by se s tím snad brzy mělo něco dělat. :D)

   Vymazat
  2. Tak to je ten stejný problém, jako v Brně, kde už jsem byla několikrát. Okolo nádraží, jak vlakového, tak autobusového vcelku děs a hrůza, ale jinak moc pěkné místo. Podle Instagramu tam máte i krásné kavárny, ty já ráda! :-)

   Vymazat
  3. Jo, kaváren je tu docela dost a moc pěkných. Navíc za poslední dva-tři roky tu hodně nových vyrostlo. Taky je ráda navštěvuju. :))

   Vymazat
 5. Baťovy domky jsou k sežrání, kdybych bydlela ve Zlíně, rozhodně bych nechtěla bydlet nikde jinde! - i když teda na vždy bych v nich bydlet nechtěla, toužím po větším soukromí někde v klidu na vesnici. :)
  Raději ani nepřemýšlím, kolik by nás takový prostorný byt stál v Praze. :D
  Tak ať se dobře bydlí. ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Gratuluji k bydlení a vůbec ke všemu, snad bude vše i dál jen nejlepší :) Dle fotek to vypadá krásně, ráda bych se tam někdy podívala :)

  SmileThess

  OdpovědětVymazat
 7. Hezké! A gratulace k tak elegantnímu přestěhování. Budete to mít v domečku jistě krásné. Mě čeká stěhování a s tím spojená změna práce za pár měsíců a přiznávám, že se mi do toho vůbec nechce. Když jsem se stěhovala v rámci města od rodičů do svého, tak to byla pohoda, prostě jsme pokaždé něco převezli, dokoupili... Teď to půjde přes půl republiky a bez dodávky se neobejdu, protože jenom zvěřinec by zabral celý kufr kombíku. Bojim, bojim! :D

  OdpovědětVymazat
 8. Kdysi jsem někde na fotkách tyhle domky viděla a říkala si, jak to vypadá pěkně:) Já vyrůstala napůl v bytovce a napůl v v domě s velikánskou zahradou, ale spíš mě to vždycky táhlo víc do bytu. Prostě kdykoliv , když vidím domek, tak se mi u vybaví ta spousta práce:)

  Tak přeji aby se vám tam krásně bydlelo a aby bylo s panem majitelem lepší pořízení :)

  OdpovědětVymazat
 9. Jak já už se těším, až budu také zařizovat doplňky do našeho domu. Stavíme už přes dva roky a je to nekonečné. Teď jsme ve fázi zařizování podlahy. Nakonec nás nejvíc zaujala laminátová podlaha , tak už se těším, až ji s manželem položíme a pak začneme zařizovat kuchyň. To bude taky na dlouho...

  OdpovědětVymazat
 10. Zdravím, zajímavé čtení. Také jsme si zařizovali nové bydlení, teď bychom potřebovali trochu z zútulnit obývací pokoj . Máme tam plovoucí podlahu a tak bych ráda pořídila tam nějaké koberečky. Takové jsem objevila tady , budou se mi tam skvěle hodit. Z pozdravem.

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za tvůj komentář, určitě si ho přečtu a ráda i odpovím. :)