Chceš nějakou audioknihu? Tady na Audiolibrixu najdeš můj slevový kód 20% na první nákup.

Karin Krajčo Babinská, Kecy, kecy, kecičky


Pokud hledáte oddechovou knížku pro relax u kafe nebo čaje, jste v této recenzi správně. :) Právě takové jsou totiž Kecičky Karin Babinské. :)Možná někteří znáte její blog zmíněný výše. Já autorku znám už delší dobu. Je kromě jiného režisérkou několika filmů, které mám moc ráda. Začala se navíc objevovat ve spojení s mými oblíbenými Kryštofy a Richardem Krajčem, u kterého jsem poprvé na facebooku viděla odkaz na její první blog. To mě začalo zajímat a najednou jsem se stala jedním z jejích mnoha čtenářů. :) Čtu tedy blog od jeho samého začátku a každý čtvrtek jsem vždy netrpělivě čekala na nový příspěvek.

Když pak Karin oznámila, že chce blog vydat knižně a další články už se tedy objeví až právě v její knize, měla jsem obrovskou radost. Blogy mám sice ráda, ale kniha je prostě kniha, takže jsem se na ni moc těšila. Nedávno jsem se dočkala a hned, jak ke mně dorazila, jsem si ji užívala a odpočívala u ní zachumlaná v dece s čajem a úsměvem na tváři. :)

Karin v knize popisuje svůj život po boku Richarda Krajča spolu s dětmi, které tvoří jejich patchworkovou rodinu. Zaručuju vám, že se průběhu čtení od srdce zasmějete a to nejen u psaní Karin, jehož styl je prostě skvělý, ale také u vtipných a trefných glos Richarda, které do knihy vnáší ještě větší originalitu. V mnoha zážitcích dokonce možná najdete sami sebe. :)Kecičky lákají hlavně na to, že nahlédnete do života rodiny vlastně cizích, ale přesto dost známých lidí a co si budem povídat, tohle vždycky byl a bude tahák. O to příjemnější pak je, když vlastně zjistíte, že žijí úplně normálně, jako všichni ostatní. Mají své radosti, mají své starosti. Právě ale u těch starostí se mi moc líbí, že si nenechají jen tak zkazit náladu a umí si užít třeba i propršenou dovolenou, z čehož by si mělo vzít příklad více lidí. :) Snažím se poslední dobou taky i na špatných věcech hledat vždy aspoň něco dobrého a věřte, že ono se vždycky něco najde, když člověk chce a není bručoun. :) Život je třeba si prostě užívat, i když nám do cesty občas staví překážky.


Knížku ráda doporučuji. :) Není to žádný Remarque nebo něco podobného, ale Karin určitě psát umí a nedělá jí problém vás vtáhnout do čtení a pobavit. :) Budu se moc těšit na nějaké pokračování a nebo nějaké další dílo od ní! :) 

Autor: Karin Krajčo Babinská - glosuje Richard Krajčo (ČR)
Název: Kecy, kecy, kecičky
Žánr: biografie
Nakladatelství: BizBooks
Rok vydání: 2017 (1. vydání)
Počet stran: 296
Mé hodnocení: 4/5

- Kniha vznikla z blogu kecykecykecicky.cz, který Karin píše od října 2016.Kniha mi byla k recenzi po domluvě přímo s Karin zaslána nakladatelstvím BizBooks, děkuji.

4 komentáře:

 1. Moc se mi líbí grafické zpracování knížky :) Je super, že vydala do knižní podoby svůj blog :)


  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 2. Vypada hezky, krasne zpracovani. Mozna pridam do bookzesnamu na 2018:) Ted jsem prave docetla Golema a hledam neco podobneho, kde by byl dej v Praze. Treba kvuli teto knizce jsem objevila Zlatou ulicku na Daliborce a dozvedela jsem hodne o ctvrti Josefov. Take doporucuji;)

  Irena Nováková I Shop it with me
  http://www.shop-it.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Ani jsem netušila, že Karin píše blog. Moc Ti děkuji za tip!! :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
 4. Pekné spracovanie knižky! Ja som si včera bola vyzdvihnúť dve a teším sa keď sa do nich začínam!
  Pozývam teba a tvoje čitateľky na GIVEAWAY
  na mojom blogu :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za tvůj komentář, určitě si ho přečtu a ráda i odpovím. :)