Trenčínský hrad a taky trocha Orlíku

Ahoj, ahoj!
Už se chystám psát tenhle článek snad od pondělka, ale nějak se mu to vždy vyhýbalo. Ale tak konečně! :)

Mám pro vás zase něco málo z cestování. Přes léto asi takovýchto článků bude víc, protože to se přece cestuje nejvíc. :) Tento rok se sice nechystám do zahraničí, ale hodně toho máme i u nás! Viděli jste už Pálavu, teď vám ukážu Orlík a Trenčínský hrad a můžete se taky těšit na Jižní Čechy, kam vyrážíme na konci tohoto měsíce na dovču. :)

K Orlíku jen krátce, nějak jsme neměli dva týdny zpět o sobotě co dělat a tak jsme hledali nějaký hrad v okolí Zlína, na kterém jsme ještě nebyli (jinak jsme už byli snad všude :D) a padlo to na Orlík. :) Docela jsme ho hledali, ale nakonec se podařilo najít parkoviště a odtamtud už to mělo být jen kilometr ke hradu pěšky. Tak jsme se vydali hezky po turistické značce, ale pak se mi zdálo, že i když je teda les kolem přenádherný, jdeme nějak divně. :D No, šli jsme, šli, až jsme došli ke křížku, kde byl zároveň i rozcestník, který ukazoval "Orlík 2 km". Jenomže na druhou stranu, na tu, z které jsme právě přišly. :D No, vzali jsme to s humorem a otočili. Nakonec jsme teda k hradu bezpečně došli, předtím jsme sice šli po správné turistické značce, ale prostě na druhou stranu. :D


Ještě, že to nedopadlo jako minulý rok s Lukovem, kdy přítel přejel odbočku a šli jsme úplně jiným lesem a nedošli nikam a pak už bylo na návštěvu hradu moc pozdě, takže jsme ten výlet museli uskutečnit o pár týdnů později. No hele, já jsem teda na orientaci v přírode trdlo, ale přítel se vždycky chlubí, jaký skvělý vnitřní kompas má a pak je to on, kdo mě navede ke všem čertům. No, nezoufám si, alespoň toho vidím víc. :D


Dneska ale přecejen trošku toho zahraničí. Vyrazili jsme se v sobotu kouknout do Trenčína na hrad, protože nebylo moc hezky, ale nechtěli jsme sedět doma a na to jsou hrady ideální. Slovensko ale ani moc jako zahraničí neberu, ještě nedávno jsme s nimi byli jeden stát a i když já osobně například nenávidím slovenštinu, musím říct, že je tam moc hezky. (Navíc přítel tam má půlku rodiny, i když on přímo Slovák není, takže bych asi měla pět samou chválu, i kdybych nechtěla. :D)

Na hradě se mi ale fakt moc, moc líbilo! Je docela zachovalý a hlavně hrozně rozlehlý! :) Taky je z něj skvělý výhled na Trenčín a ještě k tomu tam měli ovečky a kozy! :D Aww. :D Jen teda ty schody do věže byly NAPROSTO ŠÍLENÉ a jít dolů mě málem zabilo. Já jsem totiž umělec na padání ze schodů, byl rok, kdy jsem se zkutálela z různých schodů třikrát a dvakrát z toho jsem byla střízlivá, takže mám z takových schodů fakt respekt. Naštěstí mě přítel už zná a tak mě vždycky jistá a jdeme jak slimáci. :D

Fotky mám jen z mobilu (stejně jako z Orlíku), protože docela dost pršelo a tak jsem nechtěla zbytečně tahat zrcadlovku, protože bych s ní stejně asi moc nenafotila.

Z Trenčína jsme se stavili ještě v Trenčianských Teplicách (píšu to správně slovensky?), což je lázeňské městečko. Na procházku po kolonádě to moc nebylo a ani jsem tam nic nefotila, ale cílili jsme do teplé a hezké kavárny, kterou se nám podařilo najít docela rychle a navíc měli fakt dobré kafe! :) A po kolonádě se projdem třeba zas příště! Je to totiž jen necelá půlhodinka cesty od našich (tak jsme právě využili toho, že jsme u nich byli na víkend a měli to na Slovensko blizoučko).

To je asi pro dnešek všechno. Tak se mějte krásně a omlouvám se za ty ne moc supr fotky z mobilu. Příště to bude z Rožnova pod Radhoštěm, kam jedeme v sobotu a bude to lepší, slibuju!

Tento týden jsem si totiž konečně koupila nový objektiv a to 18-105mm. Není to nic extra, takový základní univerzál, ale 18-55mm mi nestačil a tak jsem potřebovala nutně něco navíc. :) A nejsem zas takový profík abych šla do něčeho extra a hlavně dražšího. No a teď zas budu šetřit na vysněné pevné sklo, pokud si během roku nerozmyslím to, že mě fakt baví focení lidí.

1 komentář:

  1. Krásné místa, u nás poblíž máme taky hrad Orlík ale u Humpolce :-)
    Museli to být pěkné výlety škoda že v Trenčíně pršelo. Hrady, rozhledny a schody nahoru nebo dolů, to mi ani nepřipomínej, vždycky mívám takový strach že si říkám jestli mi to za to stojí někam lízt.

    OdpovědětSmazat